KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17067279
nr 1706 7279
Tore Nyberg
(1911-1993), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1927. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
Tore Nyberg, svensk målare född i Stockholm 1911, död 1993.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 juni 2025
kl 20:11:16
31/5 20:47:04